תכשיטים בראי הזמן

תכשיטים בהיסטוריה

מאז ומתמיד אהבו בני האדם להתקשט ולהתייפות. תכשיטים היוו חלק בלתי נפרד מתרבויות שונות עוד מלפני ימי הפרעונים ליוון העתיקה לאמפריה הרומית ועד ימינו, החל מטבעות לעגילים נזמים שרשראות ותליונים ועוד. התכשיטים היו עשויים מחומרים רבים כגון מתכת פשוטה, ברונזה כסף או זהב, וכיום נוספו חומרים נוספים כגון פלטינום, ציפוי זהב, גולדפיל ועוד סוגים רבים של מתכות. בתכשיטים רבים שובצו אבנים טובות שיובאו מחול או אבנים מקומיות ונתנו אפקט מיוחד לתכשיט.

אז מה יש בתכשיטים שמאז ומעולם אנשים אהבו לענוד? ראשית כל התכשיט היוה אמירה לגבי הטעם של האדם העונד אותו והאישיות- פשוטה או גנדרנית? מחוספסת או עדינה? עם אבנים טובות או פשוטה למראה?
בתכשיטים העתיקים היו פעמים רבות סממנים לגבי האמונה של עונד התכשיט למשל הטבעה של אל או אלה מסוימת, או כיתוב כמו אצל המוסלמים לדוגמא פסוקים מהקוראן או אצל ההינדים מהכתבים הקדושים להם כון מנטרת אום, אצל היהודים מגן דוד או סמל המנורה ואצל הנוצרים צלב.

תכשיטים כסמל מעמד, יופי וביטוי של אהבה

בתרבויות מסוימות שכיות חמדה אלו היוו גם סממן למעמד גבוה כגון תכשיטי זהב יקרים, או תכשיטים עם אבנים טובות. אישה הייתה עונדת את תכשיטיה כסמל למעמדה ומעמד בעלה, והבעל היה עונד טבעת יקרה כסמל סטטוס, לעיתים הטבעת הייתה טבעת עם חותם מה שהראה גם על מעמדו החברתי והכלכלי.

גם היום תכשיטים ממשיכים להיות חלק מתרבויות רבות, בהודו ומדינות רבות אחרות למשל אישה שמתחתנת מקבלת תכשיטי זהב מבעלה, הביקוש לזהב וכמויות הזהב בהודו כה רבות שהם משפיעות על מחירי הזהב בעולם. זוגות שמתחתנים מחליפים טבעות נישואין כאות לברית ביניהם.
בימינו תכשיטים רבים נענדים כאמירה אישית ורצון להתייפות, המגוון הוא אין סופי כולל חומרים משולבים כסף וזהב, אבנים טובות ויהלומים, וכלה בתכשיטים העשויים בעבודות יד ייחודיות. תכשיטים מקובלים כמתנה לאהוב או אהובה ליום הולדת, נישואין, חגים וסתם רצון להביע אהבה.

בסטודיו של רחלא תוכלו למצוא תכשיטים שנעשו בעבודת יד ובעיצובים הלקוחים פעמים רבות מעולם הטבע, ניתן להזמין תכשיט בעיצוב אישי ומחומרים רבים ומגוונים. התכשיטים עשויים באהבה והרבה תשומת לב, והתוצאה תכשיט שהוא כולו אמירה מיוחדת בשבילך. לעוד דוגמאות של יופי מרהיב של תכשיטי העולם העתיק לחץ כאן.

דילוג לתוכן