תכשיטים מעוצבים מצמח הצבר רחל אלתר

כיצד אני יוצרת תכשיטים מעוצבים מצמח הצבר?

 

הידעתם שצמח הצבר המזוהה כלכך עם ארצנו נמצא בסכנה?!

  צמח הצבר אשר את פירותיו אנו אוהבים לאכול הלו הם פירות הסברס באיזור צפון הארץ נפגע מכנימת הצבר. שמה הומצא לה לאחר שלא נמצאה שום כנימה אחרת דומה לה והיא פוגעת רק בצמח זה! כאשר הכנימה פוגעת בצח נשארים אחרי פגיעתה שרידים מהצמח הנראים כמו עצמות הצמח. מרקם עדין של ורידים מסועפים בצבע חום, משרידים אלו אני יוצרת את תכשיטי הצבר.  

תהליך יצירת התכשיט מצמח הצבר

כאשר אני מתבוננת בחלק מהמצמח ומזהה בתוכו צורה של תכשיט אני גוזרת אותו ושולחת להכנת תבנית. התבנית היא הבסיס לתכשיט בצורת הצבר הטבעית, לתוך התבנית יוצקים חומר הנקרא פליז, ניתן גם להזמין בהזמנה אישית תכשיט שכולו עשוי זהב או כסף. הצורה חוזרת אלי לאחר יציקה להמשך התהליך, ועוברת ליטוש ועידון. לאחר מכן אני שולחת את הצורה המלוטשת לתהליך ציפוי התכשיט בכסף סטארלינג או בזהב. השלב האחרון ביצירת התכשיט היא הוספת הצבע או האבנים והפנינים, את הצבע אני יוצרת מדבק חזק במיוחד, דבק אפוקסי הצבוע בצבע המבוקש. בסדרת התכשיטים טבע אציל אני מכינה תבניות גם לצדפים, לפרי מעץ המכנף, לספלולים ובלוטים ולכל דבר מן הטבע אשר יכול לשמש ולהפוך לתכשיט. חלק מאבני החן בתכשיטים אני רוקחת בעצמי. אני בוחרת אבנים ויוצרת להם ציפוי לאחר מכן אני מוציאה את האבן ונשאר רק הציפוי מחימר פולימרי בצורת האבן המקורית. מה שמקנה לתכשיט מראה של אבן אמיתית אך משקל קל מאד. התכשיטים העשויים מצמח הצבר הם עבודת יד עדינה, מדוייקת ומאד ייחודית. הם בעלי מראה אסטטי ולקוחים ישירות מהדגמים החיים של הטבע סביב.  

דוגמאות לתכשיטים מצמח הצבר

  זוג עגילי צבר ושרשרת מחוליות הצבר אותן אני מעצבת בעבודת יד לאחר היציקה של תחרת הצבר היבשה   %d7%a2%d7%92%d7%99%d7%9c-%d7%a2%d7%9c%d7%94-%d7%a7%d7%98%d7%9f-%d7%9e%d7%99%d7%9c%d7%95%d7%99-%d7%a4%d7%a0%d7%99%d7%a0%d7%a0%d7%94-%d7%90%d7%98%d7%95%d7%9d2img_5487  

תכשיטים נוספים מסדרת טבע אציל תוכלו למצוא בחנות האינטרנט שלי ממש כאן באתר

  חנות של מעצבת תכשיטים ישראלית סטודיו רחלא 250 × 162
דילוג לתוכן